Jak investovat s Era?

Máme-li dostatek hotovosti, mělo by být naším cílem zhodnocení těchto peněz. Jak na to? Mohou pomoci nejenom spořicí produkty, ale také investování. U Era je dostupné to pravidelné.

Pravidelné investování má oprati klasické cestě hned několik výhod. V první řadě je to fakt, že jsou nám neustále k dispozici specialisté, kteří si s námi promluví o našich potřebách, stejně jako mohou navrhnout i optimální řešení. Dále je pravidelné investování ideální cestou i k tomu, jak můžeme začít zhodnocovat také menší částky. Konkrétně nám totiž banka umožní začít se vkladem ve výši 500 korun českých.

V portfoliu Era je hned několik fondů

Co tu ještě nezaznělo, to je důležitá informace týkající se primárně toho, že pravidelné investování se týká investic do konkrétních fondů. Ty můžeme volit jak na základně odborných rad, tak i na základě svého uvážení. Jednotlivé fondy, které nám Era nabídne, se samozřejmě liší dvěma hlavními parametry. Můžeme volit buď fondy s minimálním rizikem a nižším zhodnocením, nebo fondy s nabídkou vyššího zhodnocení, stejně jako vyššího rizika. Ideální cestou, která nám bude také doporučena, je kombinace obou, pro možnost zmírnění případné ztráty, ale i pro větší šanci na vyšší zisky.

Éra přihlášení nám usnadní sledování našich investic

Když už investujeme, rozhodně máme zájem také na tom, abychom mohli pozorovat samotný postup a tedy i to, jak jsou naše peníze zhodnocovány a jak si plníme naše cíle. Éra přihlášení, tedy možnost správy online je tou nejjednodušší cestou, jak mít o plnění našich cílů dokonalý přehled. Cíle přitom mohou být u každého z nás různé. Některé se mohou týkat zajištění rodiny, další zase vytvoření naší finanční rezervy, stejně jako může být jedním z cílů zajištění na stáří, nebo získání peněz na náš vysněný automobil. Od toho se následně může odvíjet i výběr konkrétního fondu.