Jaké možnosti spoření nabídne Česká spořitelna?

Banky tu nejsou jenom od toho, abychom u nich ukládali peníze. Jsou zde i od toho, aby nám je pomohli zhodnocovat. Využijete-li Českou spořitelnu, nabídne vám 4 spořicí produkty.

Začneme hned variantou první, jelikož je rozhodně tou, která je nejvíce specifická. Jedná se o možnost zajistit se na důchod. V tomto směru nabídne Česká spořitelna vstup do takzvaného druhého pilíře. Ten je spojený s možností kombinovat částku jak s naší vlastní, tak i tou, která je nám odečítána z výplaty. Dnes patří tato možnost mezi jednu z nejzajímavějších, kterou důvodová reforma přinesla.

Česká spořitelna umožní zhodnocovat i klasickou formou

Mluvíme-li i klasice, je dobré začít tou, která byla oblíbená především v minulosti. Řada lidí jistě stále vzpomíná na to, jak mohli využívat vkladní knížku. Právě tuto možnost dnes Česká spořitelna stále nabízí. A to v souvislosti jak se správou peněz, tak v souvislosti s tím, že jsou zhodnocovány. Kromě toho, že je produkt vhodný pro všechny generace nabídne i možnost 2x ročně vyhrát zajímavé ceny, nebo získat prémii. Klasikou současné doby jsou poté spořicí účty. Ty jsou alternativou k těm běžným. Liší se tím, že je nám na nich připisován vyšší úrok. Ten je garantován a samotné spoření není spojeno s žádným rizikem.

U CSAS lze sjednat i stavební spoření

I když si řada lidí tento spořicí produkt spojuje především s nemovitostí, není to tak úplně pravda. I my musíme potvrdit, že název je v tomto směru poměrně zavádějící. Jak uvádí CSAS, jedná se o klasický spořicí produkt, který dnes patří k těm nejlepším. A proč? Jelikož nabídne nejenom standardní zhodnocení, ale i státní příspěvek, který činí celé 2 000 Kč ročně. A na co je možné využít naspořené peníze? Po 6 letech střádání to může být na cokoliv, bez dokládání účelu. Ideální, jako alternativa ke klasickým spořicím produktům v rámci účtu a knížek.