Jak dlouho trvá refinancování půjčky?

Kdo není spokojený s vlastnostmi svého úvěru, může využít refinancování půjčky. Jak dlouho celý proces trvá? Přesvědčte se spolu s námi o tom, že novou půjčku můžete mít třeba i za pár dní.

Nejprve si představme, co vlastně daný možnost znamená. Jde o převedení našeho úvěru k jinému poskytovateli. To vše za účelem jeho zvýhodnění. Ten nám totiž může primárně nabídnout nižší úrokovou sazbu, stejně jako nám může nabídnout také jistotu toho, že si můžeme snížit i splátku. V některých případech dostaneme dokonce i peníze navíc. První krok je ale všude stejný a je spojený s nutností si o dané převedení požádat.

Žádost o refinancování půjčky dnes podáte pohodlně online

Prvním krokem je právě žádost, kvůli které už dnes není třeba kamkoliv chodit. Stačí vám počítač a tak si o refinancování půjčky požádáte přes internet. Netrvá to déle, než pár minut. U většiny poskytovatelů se následně také ihned spustí prvotní schválení, kdy zjistíte, zda máte na převedení nárok, za jakých podmínek a kolik vlastně budete moci ušetřit. Tato první fáze tedy nemusí trvat déle, než pár minut, v některých případech třeba pár hodin. I to je výhoda, na kterou mnozí klienti nezapomínají. Na co je důležité také myslet, že je třeba účastnit se i osobní schůzky, které proběhne po osobním kontaktu.

U refinancování hypotéky je postup podobný

Důvodem osobního setkání je nutnost předložit dokumentaci ke stávajícímu úvěru. Jakmile se tak stane, je zpracována samotnou novou bankou či nebankovní společností. Ta následně refinancování hypotéky i půjčky provede bez nutnosti vaší asistence. Tento krok může být vyřízen i do druhého dne. Pokud je vše v pořádku, dojde ke splacení stávajícího úvěru, vytvoření nového a k podpisu smlouvy. To už je otázka jenom formální návštěvy a tak rázem získáte nové informace o tom, kolik platit a na nový účet. A to vše nemusí trvat déle, než několik málo dní. Obecně platí, že pokud v pondělí zažádáte, do konce týdne již může být půjčka převedena.